КМДА виділить 4,5 млн гривень на вивезення частини небезпечних відходів з заводу Радикал

КМДА виділить 4,5 млн гривень на вивезення частини небезпечних відходів з заводу Радикал

У КМДА виділять 4,5 мільйона гривень на вивезення частини небезпечних відходів із території заводу Радикал.
Про це заявив заступник голови київської адміністрації Петро Пантелеєв, повідомляється на сайті КМДА.
"Завод Радикал є одним із найбільш проблемних у частині впливу на екологію промислових об᾽єктів. Міська влада готова взяти на себе основну частину організаційних і технічних заходів для утилізації небезпечних відходів", - сказав чиновник.
4,5 млн гривень витратять на вивезення хлороорганічних сполук, а також на коригування техніко-економічного обгрунтування демеркуризації промислового майданчика заводу. Але цієї суми недостатньо для вирішення більш глобальних проблем.
"Ресурсів міста недостатньо для вирішення такої глобальної екологічної проблеми. Необхідна активна участь на державному рівні", – сказав  Пантелеєв.
Також міська влада прийняла рішення обстежити територію заводу, встановити додаткові паркани і цілодобову охорону, аби обмежити доступ сторонніх.
Зазначають, що сьогодні є багато питань до ліквідатора Радикалу у частині щодо дотримання ним природоохоронного законодавства. Тому місто планує залучити до роботи правоохоронні органи та ініціювати процес зміни ліквідатора.
Нагадаємо, що у серпні 2000 року постановою Арбітражного суду Києва ВАТ Радикал було визнано банкрутом та відкрито щодо нього ліквідаційну процедуру.
У вересні 2014 року киянам почали приходити фейкові смс про витік ртуті на заводі.
ВАТ Завод Радикал відомий також як Київський завод хімікатів, Завод № 1000 або фабрика мінеральних добрив. З 1952 по 1996 рік займався випуском хімреагентів. За часів СРСР був секретним режимним об'єктом, входив у десятку найбільших хімічних підприємств країни.
Джерело:http://nv.ua
---

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив