Власника згорілої будівлі на Хрещатику зобов’яжуть відновити пошкоджену пам'ятку

Власника згорілої будівлі на Хрещатику зобов’яжуть відновити пошкоджену пам'ятку

КМДА перевірить законність видачі містобудівних умов та обмежень щодо пошкодженого об’єкта.

Власник київської будівлі за адресою вул. Хрещатик, 40/1 повинен відновити пам'ятку, оскільки будинок занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України і всі роботи в ньому жорстко регламентуються законом. Про це заявив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, повідомила прес-служба КМДА."За попередніми висновками, причина пожежі – халатність будівельників, які вели роботи на даху будівлі. Тому я звертаюся до Управління з надзвичайних ситуацій із проханням перевірити всі подібні об’єкти міста на дотримання пожежних норм. Також я дав доручення профільним департаментам здійснити перевірку дозвільних документів щодо цього об’єкта", - сказав Пліс.
Чиновник зазначив, що постраждалу будівлю наказом Міністерства культури і туризму занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку історії, архітектури та містобудування місцевого значення – "Готель "Кане" (1873-1874 рр., охоронний № 350-Кв).
Як повідомив заступник міського голови, власником будівлі є ТОВ "АБ Інвестиції та розвиток". Відповідна угода з компанією була укладена у 2007 році. Від міста документ підписало тодішнє Головне управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації. Йдеться про охоронний договір на нежитловий будинок-пам’ятку загальною площею 3507,5 кв. м.
У свою чергу заступник голови КМДА з питань містобудування Олександр Спасибко повідомив, що міська влада звертається до Державної архітектурно-будівельної інспекції України з проханням перевірки законності видачі містобудівних умов і обмежень щодо постраждалого об’єкта.
У КМДА також зазначили, що в лютому цього року будівлю на Хрещатику, 40/1 оглянув спеціаліст відділу інспекції державного контролю об’єктів культурної спадщини та археологічного нагляду Управління збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини. За результатами огляду було виявлено порушення і видано припис. У травні 2017 року власнику будівлі було направлено акт про вчинення правопорушення, а 15 травня видано постанову про накладення відповідних фінансових санкцій. Штраф досі не сплачено, хоча вимоги припису є досі дійсними.
За результатами фіксації на місці події 20.06.2017 профільним Департаментом буде направлено листи до ДержНС та до органів внутрішніх справ для отримання актуальної інформації про причини пожежі. Також буде направлено відповідний припис власнику будівлі з відповідними пам’яткоохоронними вимогами та з вимогами відновити пам’ятку.
Пише:ua.112.ua

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив