Малюська про Лук’янівське СІЗО: Мені складно уявити, як там можна жити

Малюська про Лук’янівське СІЗО: Мені складно уявити, як там можна жити

Складно уявити як можна прожити у СІЗО 3-5 років. Про це, коментуючи свою інспекцію до Лук’янівського СІЗО, заявив міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі телеканалу «1+1».

«Причиною поїздки до київського СІЗО стала  доповідь омбудсмена про те, що люди у Лук’янівському СІЗО сплять по черзі, бо Тне вистачає на всіх ліжок, саме тому, аби перевірити, що там трапилося,  бо на папері виглядає все нормально, є більше 100 вільних місць, вирішив туди поїхати,» - відзначив міністр і додав, що поїхав туди без попередження.

Малюська підкреслив, що Лук’янівське СІЗО не найгірше в країні і набагато гірші місця тимчасового утримання людей.

«Існують СІЗО, де стан капітальних будівель набагато гірший. Історія про те, що вони сплять по черзі… просто є камери, де перебувають 15-20 людей. Там важко зрозуміти скільки спальних місць. Там не має ліжок, а є просто дошки на стелажах. Мені на око видалося, що в деяких камерах спальних міць не вистачає. На що адміністрація відповіла, що це люди самі так розстелили і комусь треба менше місця,» - сказав Малюська і підкреслив, що більшість СІЗО є будівлями ХІХ століття, коли ніхто санітарними нормами не переймався: сирі приміщення, звідки люди виходять із враженим здоров’ям.

«Мені складно уявити як там можна прожити 3-5 років. Абсолютна більшість людей там – це люди по яким немає вироку», - сказав міністр і додав, що на сьогодні складна ситуація з фінансуванням.

«Зараз опрацьовуємо механізм, щоб продавати існуючі будівлі тюремної системи і за ці кошти будувати щось нове. Наприклад, у наших містах СІЗО розташовані у центрі міста, як от Лук’янівське. Така ситуація і в багатьох інших містах, в Одесі. Дуже гарна земельна ділянка. Нам потреби бути в центрі міста немає. Ми можемо продати це і на виручені кошти побудувати щось інше за містом. Враховуючи, що у нас в’язниць значно більше ніж нам потрібно, ми цілком можемо влаштувати розпродаж тюрем, за умови, що б ці гроші не йшли в загальну части ну бюджету, а акумулювалися для розвитку інфраструктури», - сказав міністр і додав, що до кінця року планують відремонтувати один корпус Лук’янівського СІЗО.

Також він відзначив, що можна істотно зменшити закупівлі, які ідуть на СІЗО. Малюська підкреслив, що не вистачає СІЗО у великих містах.

«У нас абсурдна ситуація в тому, що чимало людей, які утримуються у СІЗО роками – задоволені. Бо «закон Савченко», який не довго діяв, але і зараз застосовується  дозволяє тим, хто там сидить років 4-5 вийти набагато швидше, ніж якби вони перебували у тюрмі. Тому вони зацікавлені в затягуванні розгляду справи, адже у них один день у СІЗО іде як два дні у в’язниці. Через це у нас наявна корупція у цій сфері. І це є однією з причин, чому СІЗО переповнені. Це зловживання правом і «законом Савченко»,» - сказав міністр.

Малюська також сподівається, вдасться залучити приватний капітал і будуть створені приватні СІЗО: вони дадуть комфорт ув’язненим, а держава забезпечить безпеку.

«Можливо ми самі спробуємо запровадити платні сервіси. Зараз корупція. Є жахливі камери, а є хороші. Перерозподіл формально відбувається за принципом, чи вперше скоїла особа злочин. Однак не формально я чув про багато випадків корупції: є переповнені камери, а є пусті з хорошими умовами. Навіть у тому ж Лук’янівському СІЗО», - сказав міністр.

Також міністр поділився бажанням і планами як зменшити кількість ув’язнених.

«Ми хочемо впровадити нормальну систему моніторингу, де б люди, не тільки ті, які в СІЗО, а і в тюрмах, могли звідти виходити і перебувати з браслетами у себе вдома,» - сказав міністр  і зокрема вказав на необхідність декриміналізації норми за зберігання наркотиків: «ми повинні лікувати наркоманів, а не відправляти у тюрми».

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Мін’юст збирається відкрити приватні СІЗО.

Також  українські в’язні зможуть подавати онлайн скарги щодо умов тримання.

А ще міністр юстиції зазначив, що наразі точно невідомо, скільки ув’язнених перебуває у тюрмах.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив