У Київраді вважають, що НП біля ТРЦ Ocean Plaza сталася через неправильно проведені гідравлічні випробування

У Київраді вважають, що НП біля ТРЦ Ocean Plaza сталася через неправильно проведені гідравлічні випробування

Депутат Київради Володимир Левін вважає, що НП біля ТРЦ Ocean Plaza сталася через неправильно проведені гідравлічні випробування.

Про це він сказав у коментарі УНІАН.

«Випробування каже, що повинні дати подвійний тиск у труби. А в Радянському Союзі були нормативи ще й з приводу теплоносія, з яким потрібно давати навантаження... Я вважаю і майже впевнений, що у нас акти, які сьогодні робляться в Києві, підписуються щодо тиску, не потрапляють в той норматив, який необхідний», - сказав Левін.

Він зазначив, що тиск в мережах має бути строго відповідно до математичних розрахунків, інакше або не буде гарячої води в крані або тепла в батареях при низькому тиску, або труби через дуже сильний тиск не витримають.

За словами Левіна, у Києві немає поняття теплового балансу. Як сказав депутат Київради, "виходячи з кількості споживачів, необхідно розраховувати систему тиску в мережах".

«Тобто ми, проводячи випробування, занижуємо той норматив, який має бути, тому в нас при 4 градусах температури, коли немає перепаду температур, аварія біля Ocean Plaza. Можна відразу сказати, що випробування тиску в трубах було проведено неправильно. Нехай прокуратура перевіряє ці підписані документи і за фактом буде видно, що там було порушення», - заявив Левін.

На його думку, аварію спровокувало посилення тиску в трубопроводі, але випробування на цей тиск проведено не було насправді. «Ця НП сталася тому, що документи нібито є, але за фактом їх немає. Тому що ми б із цією аварією зіткнулися влітку, коли проводилися випробування, і влітку її усували», - підкреслив Левін.

Він також стверджує, що ТРЦ Ocean Plaza підключений до мереж із порушеннями.

Як повідомляв УНІАН, у Києві біля Либідської площі перекрито транспортний рух через прорив магістрального трубопроводу теплопостачання на вулиці Антоновича, 176, який стався ввечері 13 січня.

Гаряча вода потрапила на дорогу і підтопила перший поверх і підвальне приміщення ТРЦ Ocean Plaza.

За даними КМДА, трубопровід діаметром 1000 мм прокладений у 1987 році. Він обслуговує близько 3 тис. будівель.

У комунальному підприємстві «Київтеплоенерго» планують ліквідувати пошкодження до ранку 15 січня.

За фактом аварії відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 270-1 Кримінального кодексу України.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив