У київському СІЗО запустили онлайн-сервіс для скарг ув'язнених

У київському СІЗО запустили онлайн-сервіс для скарг ув'язнених

У рамках пілотного проєкту в Київському СІЗО запускають сервіс "Онлайн-скарга для засуджених". Впровадження електронної скарги має на меті протидіяти катуванням і жорстоком поводженню із ув’язненими.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

"Ми хочемо надати особам, взятим під варту, та засудженим можливість подавати конфіденційні онлайн-скарги на неналежне поводження чи умови тримання за допомогою спеціальної інформаційно-комунікаційної системи до Національного превентивного механізму, прокуратури та інших органів", - пояснив він.

Наразі державна пенітенціарна служба вже встановила програмне забезпечення, яке дозволяє отримувати в електронному вигляді онлайн-скаргу, зокрема, й у форматі відеозвернення.

Як повідомляється, у електронних скарг мають бути вказані: електронна поштова адреса, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Також у зверненні зазначаються прізвище, ім’я, по батькові, місце відбування покарання та викладається суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Раніше повідомлялося, що через недофінансування старі українські в'язниці очікує масове закриття й скорочення персоналу. Натомість у Мін'юсті обіцяють відкрити приватні СІЗО. 

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив