У Києві відкрили виставку про генуезьку експансію в Північному Причорномор’ї

У Києві відкрили виставку про генуезьку експансію в Північному Причорномор’ї

5 грудня 2019 р. на мансарді музею «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» відбулося відкриття виставки «Генуя та Крим (XIII-XV ст.). Історія генуезької торгової експансії в Північному Причорномор’ї».

Мета виставки — висвітлення історії та повсякденності генуезьких торгових факторій у Північному Причорномор’ї, економічної та культурної взаємодії етносів в Криму протягом XIII-XV ст. Тема розкривається за допомогою невідомих широкому загалу архівних та картографічних документів, ілюстративного  матеріалу та свідчень сучасників, які зафіксували важливі історичні події. Відвідувачі експозиції зможуть дізнатися про повсякденне життя генуезьких факторій, економічні та культурні зв’язки між Генуєю та Кримом, на які не дуже часто звертають увагу в класичних підручниках з історії України та Північного Причорномор’я зокрема.

В основу експозиції покладено матеріали, які є результатом багаторічних досліджень відомого французького вченого-професора Мішеля Балара. Вони були вперше представлені у виставковому проекті в палаццо Сан-Джорджо в Генуї (Palazzo San Giorgio, Genova) у 2013 р. Виставка у нинішньому форматі доповнена низкою нових матеріалів, які стали відомі, останнім часом, у тому числі українським вченим. Основну експозицію доповнюють креслення, живописні твори з фондів Національного заповідника «Софія Київська», оригінальні артефакти знайдені під час археологічних досліджень в Криму з фондів Археологічного музею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив