До законопроекту про столицю подали низку правок: подробиці

До законопроекту про столицю подали низку правок: подробиці

Народний депутат Віталій Безгін заявив, що до законопроекту про столицю № 2143-3 подали 130 правок. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Продовжую наполягати, що концептуально законопроект правильний та має велику кількість вкрай цікавих ініціатив, які можна в перспективі імплементовувати в інше законодавство. Але(!) є ті речі, які варто з нього прибрати, бо вони несуть певні ризики.

З ключового:

На моє переконання, закон про столицю має регулювати винятково систему управління в місті і не більше. Не зелені зони, не водні басейні, не ставлення до деревини, а винятково систему управління в місті. Бо це спеціальний закон. Хоча всі запропоновані пункти, які стосуються згаданих вище речей, є вкрай правильними, але це треба вносити в інше законодавство.

Вкрай небезпечно достатньо широко тлумачити особливості місцевого самоврядування для Києва і створювати такий прецедент, думаю, не варто пояснювати чому.

Районні ради мають бути відновлені з виписаними повноваженнями, без жодних але(!) чи опцій по їх неутворенню.

Фіксувати кількість районів в даному законі є нелогічним, враховуючи, що країну очікують зміни до адміністративно-територіального устрою і відповідний закон.

Окрему виборчу систему не варто прописувати в даний закон. Запропонована авторами версія цікава, але її варто пропонувати, як зміни до ЗУ "Про місцеві вибори". Тим більш зараз йде робота над виборчим кодексом. І розглядати цю пропозицію там.

Більш детально виписали функціонал префектів, з урахуванням пропозицій експертів та європейських партнерів. Трохи пом'якшили, хоча я сам раніше виступав за максимально жорстку форму», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, коли можуть пройти вибори мера Києва.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив