Соснівчани мітингували у Києві проти об’єднання з Червоноградом

Соснівчани мітингували у Києві проти об’єднання з Червоноградом

Галерея

Про це йдеться у групі «Ми ЗА! Сілецька ОТГ з центром м. Соснівка!» у фейсбуці. «Громада в Києві в пошуках справедливості», – йдеться у повідомленні. Зазначимо, згідно з проектом нового перспективного плану об’єднання ОТГ у Львівській області кількість ОТГ в області зменшується з 85 до 67. «Закликаю Вас поширювати цю інформацію у своїх громадах, проводити громадські слухання, а також ставити гострі питання місцевій виконавчій владі», – йдеться на сторінці Комітету захисту прав громад. «Народ, яка Червоноградська ОТГ? Давайте щось робити!!!», – пише у себе на сторінці мешканка с. Сілець Оля Іванчина. «Ми одне з найбагатших сіл. Можемо самі себе утримувати», – додає вона. Додамо, мешканці Соснівки та прилеглих сіл уже не вперше мітингують проти приєднання до Червоноградської ОТГ. За перспективним планом 2015 року у проекті були окремо Сілецька ОТГ (куди мала б увійти Соснівка) і Червоноградська ОТГ. Згодом, залишилася лише Червоноградська ОТГ. Місцеві активісти зазначали, що проводили опитування у Соснівці щодо приєднання до Червоноградської ОТГ: 95% людей висловилися проти приєднання, ще 5% – за. Однак офіційного місцевого референдуму не було.

Додамо, ще у 2017 році в інтерв’ю для ІА ZIK заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський пояснив, чому Соснівка має проблеми із власною ОТГ.

«Є міста, які мають у своєму підпорядкуванні інші адміністративні одиниці. Наприклад, до Борислава адміністративно належить Східниця, до Червонограда – Соснівка. Не можна формувати ОТГ з населеним пунктом чи органом місцевого самоврядування, який входить до складу іншої адміністративно-територіальної одиниці», – зазначив він.

Для того, щоб Соснівка створила свою ОТГ, потрібно виносити на розгляд сесії Верховної Ради питання, щоб вносити зміни у адміністративно-територіальний устрій території. Цим і збираються зайнятися представники Соснівки.

На сесії 5 червня 2018 року Львівська облрада прийняла, що в Сокальському районі буде п’ять об’єднаних громад, в тому числі Червоноградська міська громада (Червоноградська м.р., Острівська с.р.) та Сілецька міська громада (Соснівська м.р, Волсвинська с.р., Межирічанська с.р., Cілецька с.р).

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив