ЗМІ: охоронці Віктора Медведчука захопили частину Труханового острова

ЗМІ: охоронці Віктора Медведчука захопили частину Труханового острова

Галерея

Програма «Наші гроші» на Bihus.info провела журналістське розслідування щодо законості розташування на Трухановому острові тренувальної бази працівників охоронної фірми «Шторм».

Вони, як стверджують журналісти, є охоронцями Віктора Медвечука (депутата Верховної Ради дев’ятого скликання від партії «Опозиційна платформа – за життя»).

Журналісти виявили паркан, який оточує 11,5 тис кв метрів рекреаційного Труханового острова. Паркан заходить прямо у воду, а це означає, що берег повністю відрізаний від містян. З загородженої території лунали накази, що нагадували військові.

Згідно з законодавством України, доступ до берегів Труханового острова повинен мати кожен охочий, а приватне будівництво на території острова заборонено. У разі володіння ділянкою біля водойми, власник ділянки повинен забезпечити загальне водокористування для всіх.

Чоловіки, які відповідали на питання журналістів з-за загорожі, були одягнуті у футболки з написом «Шторм», приналежність до якого, втім, заперечували. Вони представилися охоронцями тренувальної бази «Козак». Потрапити на загороджену територію або ж побачити документи на землю не вдалося навіть працівнику земельного департаменту КМДА.

За даними журналістів, в КМДА ділянка дійсно закріплена за районною громадською організацією «Клуб “Козак”», яка тісно пов’язана з Медвечуком. Один із засновників цієї організації — Юрій Палій — екс-працівник компанії «Укркапітал», що є активом Медвечука.

Інший засновник – Олександр Литвинов, є екс-помічником депутата Григорія Суркіса, давнього бізнес-партнера Медвечука. Керівник громадської організації — екс-помічник нардепа Тараса Козака (власник каналів 112, Newone і zik) Ян Марченко, який був співвласником чотирьох аграрних компаній, що у 2017 році стали власністю дружина Медвечука Оксани Марченко.

Ще в 2014 році «Клуб “Козак”» намагався оформити право власності на старі радянські споруди спортивного комплексу — але суд йому відмовив .

Охоронці фірми«Шторм» відомі журналістам своїми численними нападами та агресивними діями при зйомках будівель, пов’язаних із Медвечуком. Власник охоронної фірми «Шторм» Віктор Чорний наразі є колегою Медвечука в партії «Опозиційна платформа – за життя».

У журналістському розслідуванні також зазначають, що сьогодні зафіксовано багато випадків захоплення рекреаційних зон людьми, тісно пов’язаними з Медвечуком.

«Проте правоохоронні органи питань до земель Медвечука, як і до нього самого, все ще не сформулювали», — кажуть журналісти.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив