Як «розбазарити» ринок: у Броварах колишнє державне торгове підприємство за безцінь віддали в приватні руки

Як «розбазарити» ринок: у Броварах колишнє державне торгове підприємство за безцінь віддали в приватні руки

Яскравий приклад відпрацьованої схеми ліквідації державного майна – «Броварський оптовий ринок». Колись він був на балансі «Агроспецсервісу», нині – приватний. Та приватизація відбулась вкрай непрозоро, вважає в.о. директора ДА «Агроспецсервіс» Олексій Шаповал.

«Керівники міністерства АПК, керівники ДП «Агроспецсервіс» у 2010 році у змові з посадовими особами Фонду держмайна, тоді очолювала його, здається, Самсоненко, взяли й вивели його зі складу держпідприємства», - розповідає пан Шаповал.

А це аж 12 тисяч квадратних метрів території з різноманітними ангарами і складами для зберігання овочів та фруктів. Цей ринок цілком забезпечував потреби міста Бровари і навіть частину Києва.

А ось як усе це віддали у приватні руки: «Броварський оптовий ринок» виводять з підприємства «Агроспецсервіс» і він стає самостійним державним підприємством. Водночас створюється приватне товариство з обмеженою відповідальністю з ідентичною назвою «Броварський оптовий ринок» і вже від приватної ТОВ цей ринок передають в оренду приватній структурі. Сума орендної плати ну дуже комічна – 17 тисяч 275 гривень в місяць за цілих 12 тисяч квадратів землі зі складами, тобто 1 грн 44 копійки за 1 квадратний метр.

Схема "розбазарення" ринку

Наразі спектр діяльності цього підприємства взагалі незрозумілий. Тут все до купи. Гуртова торгівля рибою і солодощами, гаражі для ремонту автомобілів, столярний цех, магазинчики, склади під зерно.

Журналісти «СтопКору» хотіли уточнити цей момент у керівництва. Але з’ясувалося, що усі разом з бухгалтерією пішли у колективну відпустку. За головного залишився… тільки охоронець.

Тутешні продавці теж небагатослівні. Від камер ховаються, кому платять за оренду – не зізнаються. І найцікавіше, що вдалося виявити знімальні групі: деякі приміщення «Броварського оптового ринку» вже навіть встигли продати.

Та попри беззаперечні докази незаконних дій правоохоронні органи не квапляться розбиратися.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив