У правилах київського метро заборонять жебракування

У правилах київського метро заборонять жебракування

У нових правилах київського метро буде прописано заборону на жебракування, повідомляє Вечірній Київ.

Нову редакцію «Правил користування Київським метрополітеном» було передано комісії Київради з питань транспорту. У ній вказано, що пасажирам та іншим особам, які перебувають на об’єктах метро, заборонено жебракувати.

За словами речниці метрополітену Наталії Макогон, контролювати це мають правоохоронні органи.

Проте видання зазначає, що жебракування неможливо розцінювати як «ведення незаконної діяльності». У компетенції правоохоронців – лише перевіряти особисті документи і затримувати підозрілого пасажира до з’ясування його особи. На законодавчому рівні є лише кримінальна відповідальність за втягнення малолітніх до жебракування.

Наразі у метро обмежуються закликами не давати гроші «прохачам».

«Завдячуючи спільним зусиллям активістів, ЗМІ та громадськості, такі заклики уже дали результати: людей, які просять гроші в метро, стало значно менше. Сподіваємося, що свідома позиція пасажирів дозволить звести ці явища нанівець», – зазначає Макогон.

У березні журналісти 1+1 провели розслідування, яке виявило, що в метро поліція проганяє жебраків вибірково. Дехто платить за своє місце «наглядачу» від 20 до 70 гривень на день. Сама журналістка спробувала жебракувати й зібрала 32 гривні за півгодини.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив