Українська мова у ЗМІ Київщини перевищує мовні квоти

Українська мова у ЗМІ Київщини перевищує мовні квоти

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оприлюднила результати моніторингу щодо дотримання мовних квот у ЗМІ.

Зокрема, на третьому році з початку введення квот (дослідження велися з листопада 2018 року) українські пісні склали 57% від всієї музики, а програми українською мовою – 89%.

На станціях Києва та Київської області середній показник по україномовним пісням склав майже половину усього ефіру. Передачі українською мовою зайняли в середньому 86% по Київській області.

Українська музика повністю заповнила весь ефір таких радіостанцій, як “UA: Українське радіо”, “Країна FM” та “Радіо НВ”. При цьому кілька радіостанцій не дотягнули до квоти по веденню програм, за що отримали штрафи: це “Вести. Радио” та “Радіо Арсі”.

На телебаченні ситуація ще оптимістичніша. Мовлення українською мовою тут склало 92%. Весь свій ефір на державну мову перевів тільки телеканал UA: Перший.

Середній показник телемовлення українською на Київщині – 95%, при цьому програми новин в області повністю виходять державною.

Нагадаємо, що за законом мовні квоти становлять 35% пісень та 60% програм українською мовою у ЗМІ.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив