Доля фастівського «Вечірнього ринку» може бути вирішена на міському референдумі

Доля фастівського «Вечірнього ринку» може бути вирішена на міському референдумі

Про це на на нещодавній прес-конференції для ЗМІ повідомив фастівський міський голова Михайло Нетяжук. Нагадаємо, мова йде про протистояння двох сторін: орендаря земельної ділянки, на якій розташований фастівський «Вечірній ринок» – приватного  підприємства «Спортивно-комерційний клуб імені В. Качановського», та підприємців, які торгують на ньому, у яких різне бачення подальшої долі ринку.

Двома сторонами обговорюються два різні проекти подальшої реконструкції ринку. Перший, який підтримується СКК імені Качановського  – будівництво на місці ринку торгівельно-розважального двоповерхового центру зі збереженням робочих місць для підприємців, а другий – впорядкування торгівельних рядів та встановлення одноповерхових павільйонів, підтримується підприємцями і не передбачає капітального будівництва.

До 20 січня 2019 року міська комісія мала прийняти рішення про про подальшу долю і реконструкцію фастівського «Вечірнього ринку». Як зазначив Михайло Нетяжук, комісія по фастівському «Вечірньому ринку» збиралась неодноразово, але на сьогоднішній день існує одна проблема: жодна із протилежних сторін не збирається чути одне одного. Більше того, жодна із сторін не збирається визнавати те рішення, яке буде прийняте фастівським депутатським корпусом, якщо воно буде не на їхню користь.

За словами міського голови, якщо проаналізувати прагнення кожної із сторін, то в кожному випадку переслідується в першу чергу власні інтереси, позиція іншої сторони не приймається до уваги, а, головне, не приймаються до уваги інтереси покупців.

Тому Михайло Нетяжук не виключає, що доля «Вечірнього ринку» може бути винесена на громадське обговорення. Він попросив юридичні служби вивчити питання, чи можна буле у Фастові провести громадський референдум з приводу цього питання під час президентських виборів, щоб фастівчани шляхом голосування вибрали потрібний варіант вирішення долі ринку. Звичайно, цей варіант ще буде обговорюватись на фастівській міській раді, але міський голова допускає таку можливість.

У випадку проведення міського рефендуму мова йтиме не стільки про його правовий наслідок, скільки про легітимізацію подальшого рішення міської ради. Враховуючи те, що основним замовником реконструкції «Вечірнього ринку» має бути ні одна, ні інша сторона суперечки, а громада Фастова – ті, для кого здійснюється ця реконструкція, результат громадського голосування повинен примирити протилежні сторони.

Рішення можливого рефендуму буде необов’язковим для виконання, але тоді під рішенням міської ради по «Вечірньому ринку» буде важливе підґрунтя у вигляді голосів фастівчан, і тоді ніхто не буде звинувачувати міську раду у тому, що меншість людей вирішує долі більшості.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив