Перший етап конкурсу на проект Меморіального центру "Бабин Яр" у Києві пройшли 10 претендентів із 7 країн

Перший етап конкурсу на проект Меморіального центру

Десять конкурсантів із семи країн світу пройшли перший етап відбору конкурсу на найкращий проект Меморіального центру "Бабин Яр" у Києві.

"Ми відібрали 10 претендентів", - повідомив генеральний директор Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Геннадій Вербиленко на прес-конференції у п'ятницю в Києві.

Як розповів директор консалтингової компанії Phase Eins Бенджамін Хосбах, на конкурс було подано 165 заявок із 35 країн світу. До десятка відібраних претендентів увійшли дві команди з США, дві з Німеччини, дві з Австрії, по одній із Нідерландів, Данії та Франції, а також представлена одна компанія з України - BURO architects.

Протягом 10 днів журі чекає на відповіді від конкурсантів.

"У ці хвилини вони отримують повідомлення, що їх відібрано, й ми очікуємо підтвердження... Журі знову зустрінеться, щоб відібрати чотири-шість із них. Тих, у кого найбільший потенціал, і хто зможе продовжувати роботу далі та проектувати. Результат буде 29 липня", - пояснив Б.Хосбах.

У свою чергу Г.Вербиленко поінформував, що передбачається зведення будівлі центру та її внутрішнє наповнення, а також оформлення ландшафтного парку.

"Визначити точно потреби фінансування можна буде після завершення конкурсу, коли буде обрано переможця, і ми побачимо те архітектурне рішення, яке нам доведеться реалізовувати в Києві. Орієнтовно ці цифри в діапазоні $80-100 млн", - поінформував гендиректор.

За його словами, джерелами фінансування стануть приватні меценати та міжнародні організації.

Відповідаючи на запитання щодо фінансової участі держави в цьому проекті, Г.Вербиленко констатував: "На сьогодні в нас немає державного або з бюджету міста фінансування".

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив