Київська область- перша область в Україні з якої розпочалось реальне втілення реформи, - Горган

Київська область- перша область в Україні з якої розпочалось реальне втілення реформи, - Горган

Про це пише на сторінці у Фб Олександр Горган:
Є таке слово «Неймовірно».
Це про те, в що практично неможливо повірити. Сьогодні я чув це слово сотні разів. І був від цього неймовірно щасливий.
Хоч я і передбачаю деструктивний срач в коментах- мій чудовий настрій це не зіпсує бо КИЇВЩИНА ПЕРША!!!
Саме Київська область- перша область в Україні з якої розпочалось реальне втілення реформи сільської медицини. Ну що значить реальне?..
Це значить що саме сьогодні уся Україна отримала можливість в реальному виразі побачити якими собі уявляв Президент України нові заклади системи охорони здоров‘я на селі, коли минулого року виступив з ініціативою реформи сільської медицини.
Так. Нашій команді випала честь першою в рамках президентської реформи відзвітувати перед Главою Держави і громадою про новозбудований фельдшерсько-акушерський пункт (скорочено ФАП) в селі Боденьки Вишгородського району. І зараз фейсбучні тролі на пропуканих диванах почнуть строчити в коментах: «Капець. От чи варто було з такою помпою відкривати сільський ФАП?!».
Ще й як варто! Збагніть- мова не про один єдиний ФАП. Президент сьогодні перерізав червону стрічку на першому із багатьох сотень, що будуть незабаром відкриті по усій країні.
Мешканці сіл отримують тверду перспективу якісної і доступної медичної допомоги. Людям треба про це знати!
От ви спитаєте- а що на відкритті сільського ФАПу робила пані Ізабель Дюмон, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні?
А справа в тому, що проект фельдшерсько-акушерського пункту в селі Боденьки був розроблений французьким архітектурним бюро Arch M.O.E. і це ПЕРША В УКРАЇНІ ГРОМАДСЬКА СПОРУДА, ЯКА ЗБУДОВАНА ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОГО СТАНДАРТУ «ПАСИВНИЙ БУДИНОК». Це значить що для обігріву приміщення споживається екстремально мала кількість теплової енергії. По області звичайний ФАП за рік споживає більше 200 кВт на квадратний метр теплової енергії.
Французький архітектор Сален Жан-Лу, який проектував об’єкт, запевняє що новий ФАП в селі Боденьки буде споживати менше 15 кВт на кв.м.!!! Розумієте різницю?
Такий показник досягається комплексно: це і унікальна геометрія самої споруди, це особлива структура стін, і звичайно це інноваційне кліматичне обладнання. Тому в історії технологічного прогресу нашої держави сьогодні вписана ще одна важлива сторінка!
Знаково, що на відкритті ФАПу в Боденьках були присутні член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, народний депутат України Сергій Березенко, Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко і його заступник Лев Парцхаладзе.
Саме вони зараз потужною командою координують президентський проект розбудови мережі ФАПів і амбулаторій по всій Україні. І той факт що ці високопосадовці проїхали в крайнє село Київщини щоб наживо побачити перший об‘єкт мережі є гарантією ефективного використання коштів, які виділяються на реформу. А кошти чималі- тільки на Київщину з держбюджету для будівництва амбулаторій в цьому році виділено 200 млн.грн.!!!
По правді сказати саме цей ФАП був збудований за кошти обласного бюджету. При цьому можу навіть точно пояснити від кого ці кошти надійшли до обласного бюджету. Ця кошти до обласного бюджету сплатила компанія «КОКА-КОЛА БЕВЕРІДЖИЗ УКРАЇНА ЛІМІТЕД» яка в Київській області має потужний завод. І ще до початку будівництва я проінформував керівництво компанії «Кока-Кола» на що саме ми збираємось спрямувати кошти, сплачені ними у вигляді податків. Генеральний директор «Кока-Кола Беверіджиз Україна» Константінос Спанудіс позитивно оцінив як ідею спорудження ФАПу у енергоощадливому форматі «Пасивний будинок» так і практику інформування платників податків про спосіб використання коштів, сплачених компанією до бюджету.
Мабуть вам цікаво скільки коштує цей об‘єкт. Більше шести мільйонів гривень. На перший погляд наче дорого. Однак врахуйте що в цю вартість входить повний комплект медичного обладнання, яке дає можливість користуватись протоколами телемедицини. І дуже сильна сторона цього об‘єкту- крім медичної частини де є кімната фельдшера, окрема оглядова кімната, маніпуляційна і стерелізаційна (плюс два санвузли) в ФАПі збудовано фешенебельне житло для фельшера. Повноцінна двокімнатна квартира. По рівню комфорту- як номер п‘ятизіркового готелю. І вона повністю обмебльована. Розкішний сансузол. На кухні повний комплект обладнання. Посуд. Навіть посудомийна машина. Єдине- холодильник в службову квартиру подарував Президент України. А у медичну частину Петро Олексійович подарував коштовне медичне обладнання для проведення лабораторних досліджень.
Подяка депутатам Київської обласної ради, які ще в минулому році виділили кошти на цей об‘єкт, підтримавши пропозицію Київської обласної державної адміністрації. Ну і якщо перейти до подяк то їх заслужили як працівники Київської обласної так і Вишгородської районної адміністрацій, які завзято готували урочисте відкриття.
Окрема подяка сільським головам Вишгородського району- за бездоганно чистий район, які підготували для прийому гостей. Величезна подяка народному депутатові Ярославу Москаленку- було безліч моментів коли саме його допомога пробивала дорогу цій стратегічно важливий президентській ініціативі.
«Неймовірно… неймовірно.. неймовірно» зачаровано перешіптувалися лікарі, чиновники, журналісти, прості бабусі оглядаючи ФАП, який через свій французький дизайн більше схожий на космічний корабель, що здійснив вимушену посадку на боденьківських городах. «Інноваційний проект. Пасивний будинок. Телемедицина. Фешенебельне житло для фельдшера».
Зітхали так, наче ніхто і не вірив що це станиться за нашого життя. Як же ж важко людям повірити в те, що ми варті гідно жити.
Як ж важко повірити в свої сили. Як важко повірити що дійсно настає час розквіту Неньки України.


Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив