Київ: раку великомучениці Варвари просять передати до Михайлівського монастиря

Київ: раку великомучениці Варвари просять передати до Михайлівського монастиря

Вчора, в приміщенні музею історії Михайлівського Золотоверхого монастиря відбулася  чергова "Михайлівська зустріч".
На ній були присутні видатні художники України, які оздоблювали Михайлівський Золотоверхий собор, архітектори, історики, літератори, та ін,- пише видання Вечірній Київ.
-Ми влаштовуємо такі зустрічі  для того, щоб обговорити найболючіші питання, які стосуються музею  та вшанувати пам’ять тих, кого вже немає з нами, але хто зробив великий внесок у відбудову Михайлівського Золотоверхого і розвиток монастиря, - прокоментувала Леоніла Стебловська, заслужена художниця України.
Цього разу активісти наполягають на відновленні історичної справедливості -  поверненні  пам'яток до музею. Зокрема, обговорювали лист  Міністру культури України  Євгену  Нищуку.  

До нього звертаються із проханням передати раку великомучениці Варвари з музею в Києво-Печерській  лаврі  до Михайлівського монастиря. 
«Однією з особливо шанованих святинь Києва є мощі святої  великомучениці Варвари, що здавна почивали в Михайлівському   Золотоверхому монастирі. Іван Мазепа  спорудив  для мощей  срібну  мистецьки оздоблену раку. Після закриття та  руйнування більшовиками  монастиря  рака потрапила до Всеукраїнського музейного містечка на території заповідника «Києво-Печерська лавра»...  Просимо Вашого сприяння, пане  Міністре культури, у відновленні  справедливості і офіційно передати раку Великомучениці Варваи до Музею історії Михайлівського Золотоверхого монастиря – на своє законне місце постійного зберігання» – йдеться у листі, який підписали історики та художники.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив