В Україні стартувала кардинальна реформа автобусних перевезень

В Україні стартувала кардинальна реформа автобусних перевезень

Глава Міністерства інфраструктури Володимир Омелян анонсував нову реформу в транспортній сфері. Перевізників зобов’яжуть оновити автопарк і обладнати автобуси для перевезення людей з інвалідністю. У 2019 році для них буде обладнано 35% автобусів, а в 2020 році таких автобусів буде вже 50%.
Уряд ухвалив зміни до постанови Кабміну про регулярні пасажирські перевезення. Українських пасажирів і перевізників чекає справжня транспортна революція.
Після того як нові правила наберуть чинності, перевізники, які працюють на обласних та міжнародних маршрутах, повинні будуть подавати заявки на конкурс. Переможець укладатиме договір на 5 років, який може бути автоматично продовжений на такий же термін за відсутності порушень з боку перевізника. Крім того, переможець повинен бути готовий інвестувати кошти в оновлення автопарку. Це пов’язано з тим, що тепер всі автобуси повинні бути підлаштовані під потреби людей з інвалідністю.
ОНОВЛЕНИЙ АВТОПАРК. До кінця 2019 року не менше ніж 35% автобусів на міських і приміських маршрутах повинні бути обладнані для осіб з інвалідністю, а з 2020 року – таких автобусів повинно стати не менш ніж 50%.
Крім того, у людей з інвалідністю з’явиться можливість перевозити з собою собак-поводирів. Всі таблички всередині автобуса тепер повинні дублюватися на міжнародних мовах і бути пристосовані для людей з вадами зору.С урахуванням потреб людей з інвалідністю мають бути обладнані й автостанції.
Раніше приміські автобуси подавали за 20 хвилин до відправлення, а міжміські і міжнародні – за 40 хвилин. Зараз цей час скоротився до 10 хвилин. Для зручності пасажирів всю інформацію про графік роботи кас і автостанції тепер озвучуватимуть з гучномовця.
Також в Україні планують будувати бетонні дороги. Такими дорогами користуються в Німеччині, Австрії, Нідерландах. Вартість будівництва цих доріг вища, ніж асфальтних, але їх потрібно рідше ремонтувати, а отже – їх експлуатація обійдеться дешевше.
ЩО ЧЕКАЄ НА ПЕРЕВІЗНИКІВ? Почне діяти нова, спрощена процедура проведення конкурсів на обласні, приміські та міські автобусні маршрути. Документи для участі в конкурсі незабаром можна буде подавати в електронному вигляді. Процедура відкриття нових автостанцій також буде спрощеною.
ПРОГНОЗ. Експерти вважають, що таке рішення уряду дасть відчутні результати в транспортній сфері вже через рік. Тепер доступ до міжміських маршрутів отримають перевізники, які можуть надавати якісні послуги перевезення і мають ліцензію. Відкритий конкурс допоможе вивести більшу частину транспортного ринку з тіні.
джерело: uk.etcetera

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив