У столичному кінотеатрі «Україна» відбулась прем’єра фільму «Кіборги»

У столичному кінотеатрі «Україна» відбулась прем’єра фільму «Кіборги»

6 грудня у столичному кінотеатрі «Україна» відбулась прем’єра фільму «Кіборги».
Стрічка демонструє один з найгероїчніших епізодів війни на Сході України – бої за Донецький аеропорт.

За сюжетом у «Кіборгах» показана історія захисту донецького аеропорту у вересні 2014 року. Відкриває картину сцена, яка пояснює, чому захисників летовища називають «кіборгами». Згідно з даними розвідки на аеропорт має обрушитися система залпового вогню «Буратіно», заборонена для використання через величезний радіус ураження. Командир батальйону пропонує бажаючим покинути аеропорт, на що всі учасники захисної операції відповідають відмовою. «Та ви не люди, ви кіборги», — відповідає їм командир.
Сюжет побудований навколо п’яти бійців, кожен з яких уособлює різних за характером людей – музиканта, сина військового, лікаря, сільського жителя тощо. Всіх їх об’єднує єдине — любов до Батьківщини. І саме питання: «За що ти любиш Україну і навіщо прийшов воювати?» проходить червоною лінію по всьому сюжету.
«Мінські домовленості», які закріплюють перемир’я тільки на папері, у фільмі теж згадуються. Щоправда в цей момент Міністр оборони, який був присутній на прем’єрі, мав би здригнутися. Адже один з героїв говорить репліку про те, що причина затягування військового конфлікту у «поганому командуванні» та у тому, що «начальство» відчитує за оборонні дії, апелюючи до домовленостей про тишу.
Військовими консультантами «Кіборгів» стали реальні українські герої: Кирило Недря з позивним «Доцент», який є кандидатом наук, Андрій Шараскін з позивним «Богема» – актор, режисер, боєць Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», Євген Жуков, позивний «Маршал», який зараз працює в департаменті патрульної поліції України, Євген Межевікін з позивним «Адам», Герой України та Олександр Тріпак, позивний «Редут», який декілька місяців очолював захист Донецького аеропорту. При цьому виконавець ролі командира «Серпня» В’ячеслав Довженко є близьким товаришем одного з прототипів цього персонажа Андрія «Богеми» Шараскіна. Інші ролі виконали Роман Ясинівський, Макар Тихомиров, Віктор Жданов та Андрій Ісаєнко.
Режисером фільму виступив Ахтем Сеітаблаєв, який в день київської прем’єри отримав з рук Президента України орден  «За заслуги» ІІІ ступеню. За словами Сеітаблаєва, його команда намагалась зняти «чесне кіно». «Ми з вами є свідками народження не тільки нової української нації, а й нової української армії… Ми постаралися зняти чесне кіно. Це не критика, це спроба розповісти про те, що болить», — зазначив режисер.
Зйомки фільму «Кіборги» відбувалися на знімальному майданчику у селі Крюківщина Київської області. Сцени танкових боїв та екстер’єр аеродрому були відзняті на Чернігівщині.
Історія фільму написана відомим сценаристом Наталією Ворожбит, а музику до нього написав клавішник «Океану Ельзи» Мілош Єліч. Головним же саундтреком до стрічки стала пісня Святослава Вакарчука «Мить».

джерело:https://1news.com.ua/actualne/kiborgi-film-yakiy-zmusiv-plakati-navit-politichniy-bomond-foto-z-premyeri.html

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив