У Києві стартував театральний сезон: глядачів уже чекають на Липках і в «Колесі»

У Києві стартував театральний сезон: глядачів уже чекають на Липках і в «Колесі»

Найпершими запрошують глядачів  у Театр юного глядача  на Липках  та Театр «Колесо».
Прем'єри і улюблені вистави, що роками збирають аншлаги  - київському глядачу є з чого вибрати!  

Театр юного глядача  відкрив 92-й театральний сезон прем'єрною виставою "Сонечко в тобі".  Ця чудова дитяча вистава містить важливу ідею пошуку себе. Дуже гарне музичне оформлення для цієї філософської притчі забезпечує глядачам  особливу  атмосферу. Герої нової казки обов'язково нагадають кожному глядачеві дещо вкрай важливе.   
Є в репертуарі театру і прем'єрна  позажанрова вистава для дорослих «Білоксі-блюз» . Події вистави відбуваються під час Другої Світової Війни. Рік 1943-й. Місце подій – південне містечко Білоксі на Місісіпі. Шість новобранців потрапляють в учбовий табір, де їх готують до смерті. Це історія про мрії, прагнення та бажання юної душі. Вистава розповідає про необхідність любити, створювати, бути потрібним. Але усе це перекреслено розумінням того, що молодих хлопців везуть на війну. Чи втратить людська душа свою індивідуальність, коли з людини почнуть ліпити машину для вбивств?
 А також вистава «Перетворення», яка буде цікавою  як підліткам, так і людям старшого віку. Звісно, з незмінним аншлагом проходить «Лісова пісня» й «Догори дриґом», «Ляльковий дім» і «Вовки та…»…  Вистави на будь-який вік, головне – залишатися юним!
5 виставок, 4 фестивалі, 3 прем'єри, 2 Міжнародні проекти

Київський академічний театр «Колесо»  за давньою традицією 25 та 26 серпня  відкрив  30-й  ювілейний театральний сезон виставою «Шантрапа»  за п'єсою Панаса Саксаганського. Це найбільша (за кількістю зайнятих в ній акторів) вистава Київського академічного театру "Колесо". Народження п'єси Панаса Саксаганського «Шантрапа» має вельми цікаву історію. У 1913 році Саксаганського запросили на читання нового водевілю С. Васильченка «На Першi гулi». Прослухавши п'єсу, Панас Карпович зухвало заявив, що напише водевіль не гірше цього за один тиждень. Заява Саксаганського викликало у багатьох присутніх недовіру. Однак було укладено парі, яке майстер виграв: за один тиждень він написав комедію-жарт «Шантрапа». Згодом вона увійшла до репертуару багатьох українських театрів. Столичний  театр «Колесо»   розпочав свій творчий шлях саме цією виставою, яка не втратила гостроти й актуальності, й переповненої зали (без жодного вільного місця) навіть сьогодні. Виставу отримала Гран-Прі на Міжнародному театральному фестивалі «Слав'янські зустрічі».
- Перед стартом нового 30-го театрального сезону ми згадуємо події сезону, що минув, -  каже художній керівник театру, народна артистка України Ірина Кліщевська,  - «Колесо» - це не лише Театр. В нашому Театральному салоні ми радо представляємо роботи вже знаних митців та початківців своєї справи. В сезоні, що минув, ми організували 5 виставок, серед яких 3 персональні. Ми відкривали нові мистецькі грані вже відомих в Україні людей, давали можливість висловитись, заявити про себе тим, хто тільки починає свій шлях в живопису або фотографії…
Українська класична драматургія представлена в театрі виставами «Шантрапа», оригінальною театрально-фольклорною виставою «Вечорниці», що розігрується в залі кафе,   городською байкою з піснями, танцями та цимісом  за мотивами водевілю М.Янчука «По ярмарку» «У Києві, на Подолі ... або «Гдє ві сохнітє бєльйо? », водевілем-модерном «Пристрасті дому пана Г.-П.» за п'єсою Олени Пчілки.  Зарубіжна класика представлена виставою «Дама-примара» за п’єсою видатного іспанського драматурга Педро Кальдерона та постановка п’єси І.Тургенєва «Місяць на селі».  Однією з найбільш цікавих інтерпретацій зарубіжної класики на українській камерній сцені можна вважати виставу «Емма» Я.Стельмаха за романом Г.Флобера «Мадам Боварі». Ця вистава отримала «Київську пектораль-2000» в номінаціях «За кращий спектакль на камерній сцені» та «За музику до вистави» (композитор – народний артист України Михайло Чембержі).  Величезною театральною знахідкою стала вистава-детектив Агати Крісті «Мишоловка».
 Сучасна драматургія теж займає вагоме місце в репертуарі театру «Колесо». Це й «Азалія» Іва Жаміака, й ексцентрична комедія «Випадок у «Готелі дю комерс» Франсіса Вебера, й «Генерали в спідницях» Жана Ануя, й народна драма «Міріам» Олега Юр’єва, й «Кавказька рулетка» Віктора Мережко, й „Гра на клавесині” Ярослава Стельмаха, «Золотий Дракон» Роланда Шіммельпфенніга й «Жінки Моцарта» Фелікса Міттерера .  
Захоплюючо-інтригуючими й неоднозначними є прем’єри  останніх років, серед яких  чорний фарс  «Портрет планети або  попередження нерозумному людству» Фрідріха Дюрренматта та  «Ми, Майдан» за п’єсою  Надії Симчич. Ця п’єса -  переможець конкурсу мережі театрального перекладу «Євродрама» (Париж, Франція) і входить до антології  п'єс «Майдан. До і після».
В своєму творі Надія Симчич описує події листопаду 2013 - лютого 2014 років. Автор ретельно відбирала свідчення активістів у Facebook. У кожного героя п'єси є реальний прототип, з якими драматург підтримує зв'язок й досі.
У «Блаженний острів або так загинув Гуска» показують смішно про наболіле, з іронією про справжні цінності. З іронією, щоб не втрати саме ці цінності. Прекрасні акторські роботи, чудова музика та  талановите пластичне вирішення. 
Театр постійно бере участь у міжнародних творчих проектах. Результатом творчої співпраці є й психологічний трилер «Terra incognita» за новелою Генрі Джеймса (постановка Ніла С.Флекмана (США), вистава «Каспар» за пєсою Петера Хандке (постановка П'єра Жана Валентена (Франція), вистава «Eat me!Съешь меня! З”їж мене!» за п'єсою шведського драматурга Ентоні Сверлінга, «Уявно хворий» за пєсою Ж.-Б Мольєра,«Колишні справи» за п'єсою австрійського драматурга Йоганна Нестроя, й вистава «Портрет планети» за п'єсою швейцарського драматурга Фрідріха Дюрренматта, й моновистава артисткиї „Чудо Піаф” за п’єсою Н.Мазур у виконанні народної артистки України Ірини Кліщевської,  яка на фестивалі моновистав у Македонії отримала Гран-прі.
Творчий колектив репрезентував театральне мистецтво України на Міжнародних театральных фестивалях: Единбургський ФРІНДЖ фестиваль Шотландія), «Слав'янські зустрічі» й «Класика сьогодні» (Україна), «Театр без кордонів» (Росія), «Монолог» (Швеція), «Чорное море» (Турція), фестиваль в Белграді (Югославія), фестиваль «Перперикон» (Болгарія), фестиваль моновистав та фестиваль музичних вистав у Македонії, ІІІ Московський міжнародний фестиваль «Міжнародні дні музичного театру», Міжнародний фестиваль античної драми в Македонії (призи за кращу виставу, кращу режисуру та кращий акторський ансамбль).
Варто зазначити, що потрапити на вистави Театру досить складно, особливо на прем'єри. 
У цьому театральному сезоні на глядачів чекають  5 виставок у Театральному салоні, 4 фестивалі, 3 прем'єри, 2 Міжнародні проекти.
 ДЖЕРЕЛО

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив