На Контрактовій та Сагайдачного почала діяти пішохідна зона

На Контрактовій та Сагайдачного почала діяти пішохідна зона

Як повідомлялось раніше, Контрактова площа та частина вулиці Сагайдачного стали єдиною пішохідною зоною з 1 серпня та орієнтовно до 15 вересня 2017 року.
Навколо Контрактової з усіх боків встановили бетонні блоки та тимчасові дорожні знаки.

Історія

Проект перетворення площі та частини вулиці Сагайдачного на простір для пішоходів існував у столиці щонайменше з 2013 року, коли була запропонована прогресивна схема руху автівок Старим Подолом. У 2015 році на благоустрій Контрактової був проведений архітектурний конкурс, переможцем якого стала концепція «Київська вітальня». У ній передбачається мощення пішохідної зони жовтим клінкером та висадка нових дерев на Сагайдачного (ділянка має стати пішохідним бульваром) та навколо Контрактової. Зараз стенд із цим проектомстоїть на площі і з ним може ознайомитись будь-хто.
У 2016 році вулицю Сагайдачного почали перекривати у вихідні та святкові дні, крім того тут проходило багато спортивних та розважальних подій, під час яких перекривалась уся територія майбутньої пішохідної зони. У червні 2017 року був презентований проект капітального ремонту скверу №3 на Контрактовій, що знаходиться найближче до виходів з однойменної станції метро. Незабаром тут має з’явитись алея ясенів, нові газонні ділянки та місця для сидіння. Для втілення цього проекту з території скверу прибрали усі кіоски.

Дорожній експеримент

Наступним кроком у реалізації цього масштабного проекту є дорожній експеримент, який триватиме щонайменше півтора місяці.
Для його проведення територію пішохідної зони обмежили для автомобілів бетонними блоками та запустили тимчасову схему руху, яка передбачає створення паркувальних місць біля Києво-Могилянської Академії та супермаркету «Сільпо» на вулиці Сагайдачного.
Після завершення експерименту має бути ухвалення рішення щодо створення постійної пішохідної зони, а також нової схеми організації дорожнього руху.
У ній передбачається введення на більшості вулиці на Старому Подолі одностороннього руху. Координатори проекту кажуть, що нові правила на Подолі можуть почати діяти вже у наступному році.
Пише: hmarochos.kiev.ua

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив