Знайшли архів ОУН

Знайшли архів ОУН

У 2015 р. у Макарівському районі поблизу с. Ніжиловичі було віднайдено бідон з документами ОУН. Приблизне датування матеріалів за попередньою оцінкою 1951 – 1952 рр. Довгий час місце знаходження знахідки було невідоме. І ось 26 травня 2017 р. колекціонером, який побажав залишитися невідомим бідон та частина документів була передана до Макарівського районного історико-краєзнавчого музею.
Сама знахідка представляє з себе німецький бідон для спирту, який має маркування MF 26315. Але як свідчить сусіднє тавро у 1945 р. він потрапив до одного з колгоспів і отримав радянське маркування. Яким чином бідон потрапив до рук оунівців на сьогодні сказати важко. Знахідка знаходиться в гарному стані, має незначні пошкодження від перебування у землі.
На жаль невідомо всього переліку що знаходилося у бідону. До музею разом з ним було передано дві речі: ніж та бритва й дев’ять документів. Серед них чотири брошури: «Хто такі бандерівці та за що вони борються» (1950 р.), «Учителька» (1949 р.), Україна погибає! Хто винуватий в цьому?» (1950 р.), «Поноволений український народе!» (1950 р.); дві листівки на основі дереворитів Ніла Хасевича й дві листівки у вигляді звернення Українських революціонерів.
Та напевно, найцікавішим є «Звернення Українських революціонерів», яке датується 1951 р. Воно набране на друкарській машинці на двох аркушах тонкого паперу. Коли папір піднести до світла то на ньому стають помітними водяні знаки «Союзпапірукртрест», «Малинська ф-ка», «Малин УРСР». І якщо всіх попередніх документів аналоги є розміщенні на сайті Електронний архів визвольного руху, то нічого подібного до «Звернення» на сайті немає. І на даний момент цитат з нього виявлено також не було. Стан документів задовільний. Всі тексти читаються легко.
Кому належав бідон на жаль сказати на сьогодні не можливо, адже жодного документу який би хоч якось підказав приналежність немає. На думку співробітників музею бідон був залишений члена групи «Бутька» («Будька»), яка діяла в Макарівському районі на початку 1950-х рр. І з документів ГДА СБУ відомо, що саме такі пропагандивні листівки ними розповсюджувалися по селах Макарівщини.
Співробітники музею мають надію, що ця знахідка стане новим кроком у вивчення діяльності груп ОУН на теренах Київщини у 1940-х – 1950-х рр.
Джерело:http://galinfo.com.ua

Комментариев 1

Офлайн
Гость Kueithcralo
Гость Kueithcralo 13 июня 2018 10:06
Народ кто желает играть в современные игры на высоких настройках с динамичными теняими даже на самых слабых ПК или ноутах. Без лагов и фризов (Но нужен более менее нормальный инет). Держите пожайлуста: Скачать саму прогу можно здесь. | Видео по установке и настройке смотрите тут. Внимание!!! Данный патч позволяет играть бесплатно пять часов в сутки. Если Вас интересует "Безлимит" то за 70 руб. в мес. обеспечу обновлние, поддержку и помогу с настройкой! Играю уже девять месяцев на ведре 2005 г. Буду рад кому помог разорить буржуев игровой индустрии!!! Если заинтересовало пишите в форму обратной связи. Перед покупкой протестируйте бесплатные возможности.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив